Віртуальний музей російської агресії

Віртуальний музей російської агресії

Введіть пошуковий запит:

Про проєкт

У лютому 2014 року в порушення принципів міжнародного права Російська Федерація розпочала збройну агресію проти України. В результаті були окуповані українські території: Автономна Республіка Крим, місто Севастополь, окремі райони Донецької та Луганської областей. Росія здійснила незаконну анексію Криму та розв’язала бойові дії на сході України.

Збройне вторгнення, а також подальша діяльність окупаційних адміністрацій супроводжуються злочинами проти життя та здоров’я людей, свободи совісті та переконань, державної, громадської та приватної власності, нанесенням шкоди довкіллю, регіональній та міжнародній безпеці.

img

Мета проєкту

Акумулювати напрацювання органів державної влади, громадських ініціатив та міжнародних організацій з документування перебігу і наслідків збройної агресії Російської Федерації проти України для представлення у сучасному доступному вигляді якнайширшій зацікавленій аудиторії.

Ми віримо, що збереження пам’яті про ці події є запорукою відновлення справедливості, подолання наслідків агресії та встановлення тривкого миру у Східній Європі.

Відгуки

img
img
img
Ігор Поночовний
керівник прокуратури АР Крим та міста Севастополя

У матеріалах прокуратури автономії задокументовані численні злочини окупаційного режиму: умисні вбивства, викрадення, катування, переслідування, сотні незаконних обшуків та затримань українських громадян за расовими, релігійними та політичними ознаками. Тому, надзвичайно важливо аби суспільство мало можливість отримати об’єктивну інформацію про те, що відбувається в Криму після окупації, знати правду про реальну ситуацію з правами людини та стосовно інших сфер, на які вплинула окупація, зокрема, щодо охорони культурної спадщини, екології, мілітаризації півострова, привласнення публічної та приватної власності тощо.

img
Антон Дробович
голова Українського інституту національної пам’яті

Задокументовані правоохоронними органами та численними правозахисними організаціями факти про збройну агресію РФ проти України, з одного боку, слугують юристам і дипломатам, зокрема задля збереження й посилення санкційного тиску на окупанта, з іншого – є підставою для притягнення винних до відповідальності. Водночас оскільки події окупації поступово стають історією, то мають бути належно осмислені суспільством і стати предметом якісної системної роботи у сфері політики пам’яті. А тому Український інститут національної пам’яті радий підтримати цей проєкт та докласти зусиль до його належного втілення. Також ми вітаємо партнерство держави та громадського сектору й сподіваємося, що це партнерство стане прикладом, як співпрацюючи ми насправді можемо посилювати один одного й досягати більшого.

img
Олександр Сушко
виконавчий директор Міжнародного фонду “Відродження”

Цей проєкт забезпечить зв'язок між діяльністю громадських організацій, що документують, зокрема за підтримки МФ “Відродження”, злочини проти людяності, воєнні злочини та порушення прав людини в умовах збройного конфлікту, передаючи інформацію до Офісу прокурора Міжнародного кримінального суду, та запитом суспільства на верифіковану та доступну інформацію про агресію, окупацію та їхні наслідки

img
Антон Кориневич
Постійний Представник Президента України в Автономній Республіці Крим

За дорученням Президента України та з метою відновлення територіальної цілісності України, деокупації та реінтеграції Автономної Республіки Крим та міста Севастополя команда Представництва системно працює в напрямку запровадження політик та засад перехідного правосуддя. Право кожного знати правду про події окупації Криму є, безумовно, одним з важливих та обов’язкових елементів нашої роботи в цьому напрямку. Ми впевнені, що започаткований спільний проєкт стане не лише важливим кроком на довгій дорозі до справедливості, але й потужним майданчиком для поєднання зусиль держави та неурядових організацій на цьому шляху

img
img
img
img
img
img
img
img
img