Кримське Ханство
Історична держава кримських татар, що існувала у 15-18 ст. на території Кримського півострова, південних регіонів України та Північного Кавказу. Анексована Російською імперією. Родовий знак правлячої у ханстві династії Гераїв – тамга – є елементом національного прапору кримських татар у наш час.
Кіборги
В класичному значенні слово кіборг означає кібернетичний організм, що зазвичай має надлюдську силу чи розум. Нове значення в контексті російського-українського збройного конфлікту слово набуло у вересні 2014 року. Тоді проросійський бойовик пояснюючи, чому вони не можуть більше трьох місяців перемогти українських героїв, сказав «…не знаю, хто там сидить, але це не люди — це кіборги». З цього моменту, захисників Донецького аеропорту та учасників боїв навколо нього почали називати кіборгами, підкреслюючи їх надзвичайні бойові здібності.
Ця назва активно використовувалася українськими політиками та інформаційними підрозділами ЗСУ. Через ЗМІ почала формуватися громадська думка про необхідність оборони аеропорту та його стратегічне значення. На початку 2015 онлайн-словник сучасної української мови та сленгу «Мислово» визнав лексему «кіборг» найбільш згадуваним словом в Інтернеті у 2014-му.
Козаки
Особи, що належать до козацьких товариств – воєнізованих формувань, з особливим дрес-кодом, манерами поведінки та світоглядом. Наслідують традиції козацьких військ 16 – 1-ї половини 20 ст. Відповідно до російського законодавства, зареєстровані козацькі організації на чолі з отаманами мають дозвіл на здійснення спеціальної і військової підготовки, можуть сприяти правоохоронній діяльності, цивільній і територіальній обороні, охороні державного кордону, проведенню військово-патріотичного виховання молоді. Значна частина козаків мають досвід служби у військових і правоохоронних формуваннях, є учасниками бойових дій.
Коса Тузла
Піщаний острів у Керченській протоці, адміністративно належить до Автономної Республіки Крим. Виник у 1925 внаслідок шторму, який утворив мілководну промоїну між косою і Таманським півостровом (Росія). Росія оспорювала статус острова, претендуючи на спільне з Україною володіння судноплавною ділянкою Керченської протоки – Керч-Єнікальський канал, розташований між Тузлою і Кримським півостровом. У 2003 Росія спровокувала міжнародну кризу, самовільно розпочавши будівництво дамби з таманського берега до Коси Тузла. Після російсько-українських переговорів на найвищому рівні проблему вдалося врегулювати. Нині островом проходить траса моста, що з’єднує Росію з тимчасово окупованим Кримом.
Кримська весна
Також відома як «російська весна». Метафора, яку використовує російська пропаганда на позначення подій лютого-березня 2014 у Криму. Крім акцентування на порі року також слугує просуванню концепції відродження проросійських сил у Криму, їх самоорганізації та нібито визначальній ролі у відриві півострова від України.
Кримський референдум
Захід, проведений 16.03.2014 на території Автономної Республіки Крим та Севастополя в умовах російської окупації з метою її легалізації. Російською стороною представляється як «народне волевиявлення», хоча для його проведення була відсутня правова основа; сформульовані питання не передбачали збереження політичного статус-кво; перебіг голосування не відповідав елементарним стандартам виборчої процедури. Оголошений результат: 96,57% за «возз’єднання з Росією» оцінюється як сфальшований організаторами.