Того дня депутатський корпус так і не збереться, а організатори обох сторін закличуть людей покинути місце проведення мітингу, зберігати мир. До вечора на площі перед парламентом залишатимуться тільки та співробітники МВС.
За допомогою до медиків звернуться 30 осіб. Черговий лікар повідомить про двох загиблих громадян України. Травми вони ймовірно отримали у тисняві на площі. Розслідування вказаних обставин, а також загалом на підтримку цілісності України із застосуванням насильства розпочнеться оперативно.
Будуть розслідуватися і дії колишніх працівників органів внутрішніх справ АРК, які забезпечували охорону громадського порядку біля парламенту та . Того ж дня генеральна прокуратура України відкриє провадження за фактом проявів сепаратизму в Криму.
Вночі вже російські військові захоплять будівлі парламенту та уряду АРК. Після встановлення Росією ефективного контролю на території півострова розпочнуться незаконні, політично вмотивовані переслідування громадських активістів. Однією з перших і показових буде «справа 26 лютого», внаслідок чого незаконно засудять на строки від 3 до 8 років проукраїнських учасників мітингу.
За процесуального керівництва прокуратури Автономної Республіки Крим та міста Севастополя триває досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактами незаконного переслідування кримських татар – учасників проукраїнського мітингу, який відбувся 26.02.2014 біля будівлі Верховної Ради Автономної Республіки Крим, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 438, ч. 1 ст. 119, ч. 2 ст. 121, ч. 1 ст. 122, ст. 340, ч. ч. 1,2 ст. 146, ч. 2 ст. 162 КК України.
Під час досудового розслідування повідомлено про підозру 29 особам, які незаконно переслідували та позбавляли волі громадян України, учасників мітингу, у вчиненні злочинів, передбачених ч. 1 ст.438 (порушення законів та звичаїв війни) та за ст.111 (державна зрада) КК України.
Підозрювані, серед іншого, зрадили присязі на вірність народу України та перейшли на службу до незаконно створених правоохоронних й судових органів держави-окупанта.
Разом з тим, підозрювані порушили норми міжнародного гуманітарного права, оскільки, реалізуючи політику держави-окупанта, спрямовану на переслідування проукраїнськи налаштованого населення півострову, ретроспективно застосовували законодавство РФ та засудили до позбавлення волі учасників мітингу.
Попри все 26.02.2014 запам’ятається в Криму, початком мирного спротиву кримчан російській окупації. Вже за 2 роки цей день офіційно увійде до календаря пам'ятних дат України. А в 2020 Президент України установить День спротиву окупації Автономної Республіки Крим та міста Севастополя, який відзначатимуть щороку саме 26 лютого.