На спробу позбавити правозахисника права на заняття адвокатською діяльністю зреагувала міжнародна спільнота. Першими представники «Front Line Defenders» закликали російську владу:
- Відкликати заплановане виключення Еміля Курбедінова з Кримської колегії адвокатів;
- Негайно припинити всі подальші форми судового переслідування Еміля Курбедінова; дотримуватись міжнародні зобов'язання з прав людини, покладені на них разом з Основними принципами ООН про роль адвокатів, поважаючи незалежність адвокатів, щоб вони могли вільно практикувати які зазнають судового чи адміністративного переслідування і не становлять загрози для своїх засобів існування;
- Гарантувати за будь-яких обставин, що всі правозахисники в Криму здатні виконувати свою законну правозахисну діяльність без страху помсти та без будь-яких обмежень.
13.01.2019 «Lawyers for Lawyers» – міжнародна організація адвокатів – оприлюднила інформацію про переслідування Еміля. Зазначено про тиск на правозахисника, який працює в Криму та активно займається захистом прав кримських татар, які після окупації Криму РФ стали мішенню для влади.
«Обсерваторія із захисту прав захисників людини» у партнерстві з «International Federation for Human Rights» (FIDH) і «Всесвітньою організацією проти тортур» (OMCT) 15.01.2019 оприлюднили інформацію про необхідність втручання через позбавлення адвоката Курбедінова доступу до професії.
Зреагувало і FIDH, розмістивши на своєму сайті інформацію про неминуче позбавлення статусу адвоката Еміля Курбедінова. FIDH засудила лист щодо виключення пана Еміля з Кримської центральної колегії адвокатів, зазначивши, що він заснований на свавільних підставах, спрямований лише на покарання його за законну правозахисну діяльність. Правозахиснки закликали російську владу припинити будь-які акти переслідування, у тому числі на судовому рівні, проти Курбедінова та всіх правозахисників.
Управління Верховного комісара Організації Об’єднаних Націй з прав людини у п. п.104 - 106 Доповіді щодо ситуації з правами людини в Україні за період 16.11.2018 – 15.02.2019 зазначило, що справа Еміля Курбедінова відображає загальне вороже ставлення влади РФ до правозахисників і громадянських активістів. Адвокати, які займаються захистом осіб у «делікатних» справах, обвинувачених в екстремізмі чи тероризмі у Криму, ризикують самі стикнутися з аналогічними обвинуваченнями. УВКПЛ ще раз повторює свої висновки щодо тиску, якому піддають членів «Кримської солідарності», незареєстрованого громадського об’єднання, яке тісно співпрацює з адвокатами на півострові. У контексті цієї ситуації в Криму уряду РФ рекомендувано вжити всіх необхідних заходів для забезпечення незалежності юристів і надання адвокатам та правозахисникам у Криму, зокрема Емілю Курбедінову, можливості виконувати їхні професійні функції вільно та без будь-якого залякування, погроз, утисків або втручання.
Українське суспільство засудило спроби тиску на українського адвоката в Криму Еміля Курбедінова. ЗМІ активно висвітлювали ці події. Українські правозахисні організації також заняли чітку позицію, засуджуючи звернення так званого «Управління Міністерства юстиції РФ по Республіці Крим» щодо виключення Еміля з адвокатської колегії. Зокрема, Центр прав людини ZMINA ще 26.01.2017 звернувся з проханням вжити негайних заходів із реагування на репресії проти незалежних адвокатів в окупованому Криму до Уряду України, Міжнародних урядових правозахисних організації.
За фактом арешту Еміля Курбедінова Прокуратурою Автономної Республіки Крим та м. Севастополя ведеться досудове розслідування за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ст. 146 (незаконне позбавлення волі), ст. 162 (порушення недоторканості житла), ст. 397 (втручання в діяльність захисника чи представника особи) Кримінального кодексу України.