Шляхом надуманих політичних звинувачень окупаційна влада не лише забороняє діяльність Меджлісу, а й «вичавлює» його лідерів з території Криму. Кримськотатарський народ позбавляють не тільки координаційного центру, а й лідерів, здатних організовувати небайдужу громадськість.
Заборона Меджлісу супроводжується процесами, які формально з нею не пов’язані – кримінальними справами проти членів і лідерів Меджлісу.
З 2014
Рефату Чубарову та
Мустафі Джемілєву забороняють в’їзд до Криму. Проти обох лідерів кримськотатарського народу окупаційна влада розпочинає кримінальні справи.
29.05.2015 розпочато кримінальну справу проти Рефата Чубарова за публічні призиви до порушення територіальної цілісності Росії, тобто за констатацію української приналежності Криму.
20.01.2016 так званий «Київський районний суд Сімферополя» заочно заарештувує Мустафу Джемілєва за звинуваченнями у «тероризмі» та «підриві основ державності» Росії.
29.01.2015 заарештувують Ахтема Чийгоза, заступника голови Меджлісу. Окупаційна влада звинувачує його в «організації масових заворушень» за участь у мітингу 26.02.2014 та засуджує до 8 років позбавлення волі.
12.05.2016 російська ФСБ в Криму заарештувує Ільмі Умерова, заступника голови Меджлісу. Його звинувачують у «публічних закликах до зміни територіального складу РФ». Пізніше Ільмі Умерова направляють на примусову психіатричну експертизу. Близько трьох тижнів він проводить у психіатричній лікарні. 27.09.2017 так званий «Сімферопольський районний суд» засуджує його до 2 років позбавлення волі у колонії-поселенні. Лише у 2017 за посередництва Туреччини його та Ахтема Чийгоза звільняють.
Процес звинувачення Меджлісу в екстремізмі та його заборона повторює описані методи та пропагандистські тези кримської посткомуністичної влади та проросійських політиків 1990-х, а також спосіб дій радянського тоталітарного режиму щодо кримських татар. Екстремістська та агресивна окупаційна сила звинуватила свою жертву в екстремізмі, а себе представила як поборника «демократії» та «міжнаціонального миру».