Віртуальний музей російської агресії

Віртуальний музей російської агресії

Введіть пошуковий запит:

background

Громадянська позиція

Ервін Ібрагімов народився в 1985 у Криму. У Бахчисараї він був членом виконавчого комітету Всесвітнього конгресу кримських татар, а також регіонального Меджлісу кримськотатарського народу.

Ервін вів досить активне соціальне життя та був помітним серед кримськотатарських активістів. Він любив футбол. З 2011 до 2013 разом зі своєю командою у Бахчисараї виграв три кубки поспіль у змаганнях за Кубок Меджлісу з футболу.

У 2012 його обрано депутатом Бахчисарайскої міської ради. При цьому він балотувався в окрузі, де практично не було шансів на перемогу − кримські татари там складали лише 17%. Тоді ж Ервін пройшов конкурс на посаду юриста в управлінні сільського господарства.

Ібрагімов завжди мав активну проукраїнську громадянську позицію, брав участь у Євромайдані у Києві. 26.02.2014 разом з іншими громадянами Ервін вийшов на мітинг під стіни Верховної Ради АРК на підтримку територіальної цілісності України.

Після окупації Криму Ервін Ібрагімов не зрадив власним цінностям. Попри обіцяне так званою «владою» підвищення, він залишив державну службу та почав працювати у Бахчисарайському відділенні Меджлісу, де став правою рукою Ільмі Умерова, заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу. Ервін активно підтримував кримських політв’язнів під час судових процесів, приїздив до місць масових обшуків.

Посилання

Насильницькі зникнення в Автономній Республіці Крим і місті Севастополі (Україна), тимчасово окупованих Російською Федерацією

Переглянути

Ціна активізму в окупованому Криму

25.05.2016 Ервін Ібрагімов збирався їхати у Судак, де планувалося засідання підконтрольного Росії міського «суду» в справі чотирьох кримськотатарських активістів. Їх «судили» за участь у автопробігу з національною символікою у річницю депортації кримських татар 18 травня. 
Однак за день до цього, 24.05.2016, його викрадають. Пізно ввечері на об’їзній дорозі у Бахчисараї, неподалік від дому, машину Ібрагімова зупиняють люди у формі російської Державтоінспекції, на білому мікроавтобусі «Форд Транзит». Ервін телефонує батьку, аби дізнатися, чи не залишив він вдома документи на машину. За декілька хвилин Умер Ібрагімов телефонує сину, але його телефон вже вимкнений. 

Камера відеоспостереження одного з магазинів фіксує момент викрадення. На записі видно, як Ібрагімов намагається втекти, але його насильно саджають у мікроавтобус. Після цього машина їде вбік Бахчисарайського водосховища через лісосмугу. 
Наступного дня батько Ервіна Ібрагімова знаходить машину сина − бардачок та двері машини відкриті, ключі вставлені у систему запалювання. Умер Ібрагімов викликає поліцію. Так звані «правоохоронці» оглянули машину, зняли відбитки пальців, склали протокол і поїхали. 

Ще до викрадення Ібрагімов кілька разів казав Ільмі Умерову, що за ним ведеться спостереження з автомобілю «Шкода» білого кольору та номером «350», Воронезької області. За словами батька Ервіна Ібрагімова, це була вже не перша спроба викрадення. Пізно ввечері 23.05.2016 Ервін повертався від друзів. Умер Ібрагімов стверджує, що існує відеозапис того дня, який фіксує, що за Ервіном стежили − невідома особа спостерігала за ним з-за рогу. Після від'їзду Ервіна машина, не вмикаючи фар, на повній швидкості поїхала за ним. Але дорога була розбита, тож викрадачі не змогли його наздогнати.

«Де Ервін?» - пошуки викраденого активіста

Наступного дня після зникнення сина Умер Ібрагімов звертається до поліції Бахчисараю. Він також пише заяву на ім’я так званої «прокурорки» Криму Наталі Поклонської з проханням організувати пошук зниклого та залучити для цього наявні відеоматеріали, що фіксують факт викрадення.

Проте спроби родичів Ібрагімова подати заяву до російської Федеральної служби безпеки безуспішні. Ніхто також не проглядає відеозапис інциденту. Умер Ібрагімов змушений відправити заяву та відео викрадення в ФСБ поштою. 
Лише на третій день після насильницького зникнення так званий «Слідчий комітет РФ Криму» відкриває кримінальну справу за пунктами «А» та «В» ч. 2 ст. 126 КК РФ («Викрадення особи»). 
01.06.2016 у Бахчисараї біля бару «Арпат» місцевий житель знаходить паспорт, трудову книжку та водійське посвідчення Ібрагімова.
07.06.2016 зниклого активіста оголошують у всеросійський розшук. За словами Наталії Поклонської, через місяць «свідки бачили його живим та здоровим на території півострова». 
Більше двох місяців батьки Ервіна разом з родичами та близькими організовують пошук власними силами. Опитують знайомих, обстежують територію міста, безлюдні місця. Вони роздруковують та поширюють листівки з інформацією про пошук, клеять оголошення у під’їздах, але невідомі постійно їх зривають.
Рідні навіть пропонують 1 мільйон рублів за повернення Ервіна. Батько отримує близько 25 повідомлень із вимогою викупу за звільнення сина. 
Родичі скаржаться, що правоохоронні органи не докладають достатніх зусиль для розслідування насильницького зникнення, встановлення осіб злочинців чи місцезнаходження жертви. 
Так звані «органи влади» відмовляються надати родичам доступ до матеріалів справи. При цьому вони озвучують три версії щодо причин зникнення: викрадення з ціллю отримання викупу, комерційна діяльність Ібрагімова та «викрадення з метою дестабілізувати ситуацію в Криму з ціллю звести наклеп на правоохоронні органи Криму».

P.S.

Вже 27.06.2016 у Києві активісти вийдуть під посольство РФ в Україні з вимогою почати ефективне розслідування справи Ервіна Ібрагімова. Ця акція дала початок кампанії «Find and Free» − щомісячних заходів для привернення уваги до проблеми насильницьких зникнень у тимчасово окупованому Криму.
Учасники молодіжного Курултаю кримських татар по-своєму привертають увагу до справи. Вони запишуть відеозвернення зі словами підтримки сім’ї викраденого активіста.
Не маючи довіри до слідчих органів Росії, мати Ервіна — Ліля Ібрагімова — напише листа президенту України з проханням вплинути на процес пошуку сина.
Численні запити адвоката Еміля Курбединова не отримають відповіді від так званих «слідчих органів» в Криму. У жовтні 2017 адвокат сім’ї подасть запит про надання інформації в кримінальній справі про викрадення Ервіна. Відповідь отримають лише у березні 2018 через суд. 
26.03.2018 у так званому «Київському районному суді міста Сімферополя» відбудеться розгляд скарги адвоката щодо бездіяльності слідчих органів, які не відповідали на адвокатські запити протягом тривалого часу. Усі скарги відхилять, але під час засідання з’ясується, що ще 25.09.2017 справу було призупинено. Про це, мовляв, повідомляли батьку активіста Умеру Ібрагімову. Щоправда, за його словами, жодного повідомлення він не отримував. Без доступу до матеріалів слідства адвокат та родичі Ервіна Ібрагімова не могли подавати заяви про проведення додаткових слідчих дій.
13.09.2018 під час виступу на пленарному засіданні конференції ОБСЄ у Варшаві, присвяченому правам людини, Умер Ібрагімов висловить впевненість, що його сина було викрадено державними органами Росії через активну громадянську позицію та захист прав кримськотатарського народу.
 
У 2020 юристи громадської організації "КримSOS" та "Української Гельсінської спілки з прав людини" подадуть скаргу до ЄСПЛ проти РФ у справі про насильницьке зникнення Ервіна Ібрагімова.
За процесуального керівництва прокуратури Автономної Республіки Крим та 
м. Севастополя здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 438 КК України за фактом безвісного зникнення на тимчасово окупованій території півострова Крим члена регіонального Меджлісу кримськотатарського народу Ервіна Ібрагімова.

Опубліковано 2021-09-01

КримSOS

Джерела

Аналітичний звіт «Насильницькі зникнення в Криму за період окупації Російською Федерацією в 2014-2020 роках» Публікація Ельміри Аблялімової у соціальній мережі «Фейсбук» про Ервіна Ібрагімова. 23.05.2017 Публікація Айше Умерової у соціальній мережі «Фейсбук» про зникнення Ервіна. 25.05.2016 Публікація Лейли Яславської у соціальній мережі «Фейсбук» з фото заяви до Прокурора Республіки Крим Поклонської Н.В від Ібрагіма Умерова у зв'язку зі зникненням Ервіна Ібрагімова. 25.05.2016. Учасників автопробігу до Дня депортації в Судаку судитимуть 30 травня. 25.05.2016 Заручники Путіна: Ервін Ібрагімов. Публікація Інституту розвитку регіональної преси. У ФСБ у рідних зниклого кримчанина відмовилися приймати заяву про викрадення – адвокат. 30.05.2016. Родичі викраденого в Криму Ервіна Ібрагімова обіцяють 1 млн рублів за його повернення.31.05.2016. Слідком по Криму відкрив кримінальну справу за фактом зникнення Ібрагімова. 27.05.16. Поклонська засумнівалася в реальності деяких викрадень людей в Криму. 30.07.2016 У Бахчисараї знайшли документи викраденого кримського татарина.01.06.2016. Заручники Путіна: Ервін Ібрагімов.06.07.2016. Викрадення людей в Криму: чи є надія на справедливість? 30.11.2016 Верховний суд Криму відхилив скаргу адвоката у справі викраденого кримськотатарського активіста. 15.05.2018. Родичі кримських татар поскаржилися на Росію в ОБСЄ. 14.09.2018. Інформаційна довідка «Насильницькі зникнення в автономній республіці крим і місті севастополі (Україна), тимчасово окупованих російською федерацією». 31.03.2021. Відео з виступом на пленарному засіданні конференції ОБСЄ з прав людини у Варшаві Умера Ібрагімова. 13.09.2018.
Показати усі