Загалом з осені 2014 вся система освіти на тимчасово окупованій території Криму примусово переводиться на російські програми і стандарти. Окупаційна «влада» в освітній сфері одразу ж розпочинає цілеспрямовану політику знищення української громадянської ідентичності, мілітаризації навчального процесу.
У кримських школах припиняють викладати історію України. Українську мову і літературу не вивчають або оголошують факультативними. У так званій «Конституції Республіки Крим», ухваленій у квітні 2014, державними мовами у «Республіці» оголошуються російська, українська і кримськотатарська. Проте, відповідно до роз’яснень так званого «Міністерства освіти Республіки Крим» від 25.06.2014 № 01-14/382, «викладання та вивчення державних мов Республіки Крим (українська та кримськотатарська) не повинні здійснюватися на шкоду викладанню та вивченню державної мови Російської Федерації», тобто російської.
Представники окупаційної «адміністрації» нерідко примушують батьків відмовлятися від навчання дітей українською та кримськотатарською мовами. Вчителів української мови та літератури змушують пройти перекваліфікацію й викладати російську мову та літературу. Тих, хто відмовляється, звільняють.
Деякі освітні заклади, які носили імена українських діячів, перейменовують. Так, наприклад, трапилось із середньою загальноосвітньою школою № 20 Феодосійської міської ради (смт Приморське), яку позбавили імені поетеси Олени Теліги.
У 2014 ліквідовують кафедру історії України та факультет української філології Таврійського національного університету імені Володимира Вернадського. Загалом цей навчальний заклад окупанти протиправно об’єднують з кількома іншими сімферопольськими закладами вищої освіти й перейменовують на «Кримський федеральний університет імені В. І. Вернадського».