Таке вторгнення силовиків на мирні збори на приватній території відбулося вперше (але не востаннє).
Наведений епізод лише одного дня з життя «Кримської солідарності» не розкриває всього масштабу її діяльності, але свідчить про витримку й набуту впевненість у собі її членів.
Крім відвертих репресій проти членів «Кримської солідарності», які тривають і посилюються, окупаційна влада шукає всілякі засоби для того, щоб максимально залякати її учасників і відрадити інших від участі в її діяльності та надання підтримки.
Проте у випадку КС репресивна машина не досягла своєї цілі і фактично зазнала поразки: того ж дня правозахисник Абдурешит Джеппаров заявить, що активісти не мають наміру припиняти свої зібрання у зв'язку з «підвищеною увагою» з боку російських силовиків. Ніякі подальші переслідування, обшуки, арешти, неймовірно жорстокі вироки з термінами ув’язнення, що сягають 20 років – винесені людям, які не вчинили жодного злочину, – не змогли зламати КС. Навпаки, чисельність активістів і рівень підтримки продовжують зростати.
Показова й доля згаданого координатора Сервера Мустафаєва: 21.05.2018 в його будинку був проведений обшук, після чого активіста заарештували. Крім «стандартного» звинувачення в «участі у діяльності терористичної організації» (ч. 2 ст. 205.5 КК РФ), 22.02.2019 йому висунули ще одне: у «скоєнні дій, спрямованих на насильницьке захоплення влади» (ст. 278 КК РФ). 16.09.2020 військовий суд у Ростові-на-Дону засудив правозахисника до 14 років колонії суворого режиму.
Але й після наймасштабнішої атаки на КС 27–28.03.2019, чергова зустріч відбулася вже 31.03.2019 у переповненій залі. У виступах лунало: «Кримська солідарність» – це кримськотатарський народ і всі ті, хто приєднується до мирного спротиву у Криму. Сьогодні з нами немає наших 24 друзів, братів, колег. Але замість них прийшли десятки і сотні людей» (Муміне Салієва).
При тому КС, ініційована саме кримськими татарами, які врахували власні традиції руху за повернення з місць депортації, виявилася головним центром мирного спротиву окупації, до якого тяжіють і поступово приєднуються усі інші «дисиденти».
На цей час слідчим відділом ГУНП в АР Крим та м. Севастополі здійснюється досудове розслідування в кримінальному провадженні за фактами незаконного затримання та порушення недоторканості житла на тимчасово окупованій території півострова Крим громадських активістів «Кримської солідарності» Сейрана Салієва, Енвера Сейтосманова, Ернеста Сейтосманова, Сервера Мустафаєва та Едема Смаілова за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ст. ст. 146, 162 КК України.
Завдяки розвиненій мережі громадських журналістів, блогерів, стрімерів, КС стала основним джерелом інформації про порушення прав і свобод людини в Криму, якою користуються і органи влади України, і професійні українські та зарубіжні журналісти, і міжнародні організації. Швидкий розголос, відео- та фото-фіксація кожної нової репресивної акції в деяких випадках дозволяють відстояти справедливість і попередити вживання жорсткіших методів. Успішна самоорганізація мирного спротиву, миттєва мобілізація щоденного опору і реальна підтримка мужніми кримчанами усіх тих, хто її потребує, перетворили «Кримську солідарність» у потужну спільноту, здатну ефективно протистояти репресивному окупаційному режиму.
Феномен КС дійсно є унікальним в історії ненасильницьких рухів опору. За кілька років своєї діяльності КС набула такого визнання й популярності, які важко порівняти з будь-яким подібним явищем у сучасному світі. У грудні 2019 «Кримська солідарність» була окремо згадана у Резолюції ГА ООН, що є дуже рідкісним явищем. На КС посилаються, її цитують, про неї пишуть найпрестижніші світові ЗМІ.