До організації подібних заходів поступово, окрім «Кримпатріотцентру», долучаються й інші структури.
ДОСААФ РФ, «Юнармія», а також «Кримпатріотцентр» на території півострову Крим, отримуючи фінансування та оснащення від державних органів РФ, погоджуючи програми військово-патріотичного виховання дітей з Міноборони РФ, здійснюють пропаганду серед місцевого населення півострова Крим. Дітей та підлітків агітують на користь добровільного вступу до збройних сил та інших силових відомств країни окупанта. З дитячого садка починається підготовка по основах військової служби та продовжується в освітніх установах і навчальних закладах військово-патріотичного виховання.
Зокрема ДОССАФ сприяє проведенню «Юнармійського рубежу» з 25.06 по 30.06.2018 серед юнармійських загонів і дитячих мілітаристських організацій Красногвардійського і Сімферопольського районів «Республіки Крим».
Ці збори при авіаційній військовій частині у с. Гвардійське відвідує 60 хлопців. Вони шість днів живуть у казармі під наглядом сержантів. Дітям дають стріляти з різноманітних видів стрілецької зброї: автоматів, пістолетів, снайперських гвинтівок. Тут проходять курси тактичної, стройової, вогневої, фізичної та військово-медичної підготовки, а також радіаційного, хімічного та біологічного захисту.
У серпні 2019 «Кримпатріотцентр» проводить «профільну юнармійську зміну» в Дитячому оздоровчому центрі «Пурпурові вітрила» у м. Євпаторія. 21 день діти працюють у профільних гуртках з вогневої підготовки, з «ідеологічно правильної» історії Росії, тактики та стратегії військових дій. «Юнармійців» традиційно навчають розумітися в тонкощах будови сучасної стрілецької зброї, проводити розбирання та збирання автомату АК-74, надягати протигаз, долати полосу перешкод.
У вересні 2020, незважаючи на пандемію COVID-19, відбувається чергова «юнармійська зміна»», програма дитячого «дозвілля» якої залишається незмінною.
Крім безпосередньої військової підготовки «Кримпатріотцентр» проводить і так звані «військово-спортивні ігри», у яких беруть участь десятки й сотні дітей. Без огляду на формат змагань, від учасників вимагається мати навички у поводженні зі зброєю та певний рівень тактичної підготовки. Зокрема у березні 2021 на базі Ялтинської середньої школи № 11 серед команд десяти шкіл Ялти проводять військово-спортивну гру «Орленок», на якій учасники демонструють навички зі стройової підготовки, польової медицини, а також долання полоси перешкод.
Всього з 2016, коли «Кримпатріотцентр» почав на практиці виконувати свої завдання, на півострові відбувається до 40 подібних заходів: військових тренувань дітей, військово-спортивних ігор, «уроків патріотизму», виставок озброєнь, показових виступів російських військових тощо. При цьому лише менше половини заходів проведять у 2016-2019. Після «перерви» на карантин з березня по липень 2020 активність «Кримпатріотцентру» зростає.