25.05.2018 за результатами роботи Ради безпеки Нідерландів та Спільної слідчої групи Нідерланди та Австралія запросили РФ до обговорення аспектів її відповідальності за вчинене міжнародно-протиправне діяння для забезпечення відшкодування шкоди (здійснення репарацій). З березня 2019 по 15.10.2020 тривали конфіденційні обговорення між трьома державами, поки РФ не оголосили про припинення своєї участі.
10.07.2020 Нідерланди ініціювали міждержавну скаргу проти РФ в Європейському Суді з прав людини з метою встановлення фактів порушення прав людини та забезпечення відшкодування шкоди потерпілим з боку РФ. Скарга була об’єднана зі скаргами України проти РФ щодо порушень прав людини на сході України.
У скарзі Нідерланди стверджують, що РФ неправомірно позбавила життя пасажирів та екіпаж літака; не забезпечила прийняття розумних та необхідних заходів, що мали б виключити можливість збиття цивільного літака російськими військовими; не забезпечила проведення ефективного розслідування катастрофи та не забезпечила ефективну допомогу в розслідуванні Спільної слідчої групи та Ради безпеки Нідерландів; нехтує стражданнями родичів потерпілих.
30.11.2022 Європейський Суд з прав людини визнав скаргу Нідерландів прийнятною та встановив, на перший погляд, обґрунтованість тверджень Нідерландів. Тепер справа очікує на розгляд по суті, що передбачитиме встановлення фактів порушення Конвенції та визначення шляхів відшкодування шкоди.
Також значні зусилля докладено задля встановлення та притягнення до відповідальності безпосередніх виконавців злочину.
29.07.2015 ряд держав, серед яких і Україна, запропонували Раді Безпеки ООН створити Міжнародний кримінальний трибунал щодо малазійського рейсу MH17 для притягнення до кримінальної відповідальності конкретних виконавців. Передбачалось зняття імунітетів із вищих посадових осіб будь-якої держави перед таким судом, а тому в цьому не була зацікавлена РФ. Серед 15 членів Ради Безпеки ООН лише РФ проголосувала проти та ветувала створення трибуналу.
Відмова від створення трибуналу не стала перешкодою для завершення кримінального переслідування в Нідерландах. 17.11.2022 Окружний суд міста Гааги ухвалив обвинувальний вирок, яким засудив Ігоря Гіркіна, Сергія Дубінського та Леоніда Харченка до довічного ув’язнення за співучасть у незаконному, умисному знищенні літака та умисному вбивстві його екіпажу та пасажирів. Засуджені здійснили значний вклад в розгортання ЗРК «Бук» 3х2, що призвело до авіакатастрофи. Суд присудив компенсацію потерпілим у вигляді 46 мільйонів євро.
Олега Пулатова було виправдано, оскільки не вдалось поза розумним сумнівом довести його вклад в наведені злочинні дії, зокрема встановити його внесок в розгортання ЗРК «Бук» 3х2. Водночас, підсудний був обізнаний із розгортанням комплексу та був призначений його формальним координатором. Розслідування змогло встановити, що вказівки Сергія Дубінського щодо розгортання ЗРК «Бук» 3х2 були виконані та спрямовані на Леоніда Харченка.
Наразі кримінальне розслідування призупинене, оскільки не вдалось встановити інших осіб, які можуть бути притягнені до кримінальної відповідальності в національному суді Нідерландів. Водночас, кримінальне провадження не закрите, за наявності нових відомостей його можуть продовжити.