Після початку повномасштабного російського вторгнення жителі Мотижина сподіваються, що село оминуть активні бойові дії, як колись під час Другої світової війни. Багато людей у перші дні приїжджають сюди з Києва в пошуках безпечного місця. Тут збирається до 4 тис. людей, серед них і діти Сухенків. 25-річний Олександр при цьому свідомо їде до Мотижина, допомогти матері виконувати обов’язки старости, бути поруч у важку годину. Коли 25.02.2022 в Мотижині починає формуватись місцева територіальна оборона, він із батьком записуються до її лав. Не маючи зброї, чоловіки здійснюють денні й нічні чергування по селу.
Однак вже за декілька днів стає зрозуміло, що російські окупанти суттєво відрізняються від німецьких. Ввечері 27.02.2022 колона російської техніки входить до села, росіяни прямують оточувати столицю. Того ж дня мотижинці зазнають перших втрат – один із бійців місцевої тероборони на прізвище Леус прагне чинити опір, але отримує смертельне поранення. Намагаючись евакуювати захисника, гинуть також його син і лікар Сергій Головань.
У Мотижині складається вкрай важка ситуація. Російські війська залишаються в селі. Евакуюватися звідти небезпечно – кілька автомобілів в цьому районі розстріляні вже в перші дні окупації. Тривають обстріли, село зазнає руйнувань, знищено кілька будинків. З перших днів окупації зникає електрика, через декілька днів пошкоджений газопровід, припиняється газопостачання.
У перший же день окупації Ольга відкрито попереджає громаду про небезпеку, зокрема не добирає слів і в соцмережах.
Враховуючи інтерес окупантів до представників органів місцевого самоврядування, перебувати тут для родини Сухенків небезпечно. 04.03.2022, коли з’являється можливість, з Мотижина виїжджають Олена Сухенко, її чоловік і 3-річна донька. Водночас Ольга, Ігор та Олександр вирішують залишитися з громадою і продовжують зміцнювати впевненість в односельчан.
У першій половині березня Сухенки організовують евакуаційні колони з Мотижина. Ольга Сухенко дбає про доставку продуктів, товарів першої необхідності – наскільки вистачає запасів. Ігор забирає продукти з власного магазину та роздає їх мотижинцям. Олександр займається розподілом ліків у громаді. Налагоджені й контакти з волонтерами – Сергієм Кубрушком та його тестем Андрієм Шостаком. Разом вони привозять до Мотижина їжу, медикаменти, вивозять людей.
У будинку Сухенків працює генератор, який односельчани використовують для заряджання своїх пристроїв. Тут зупиняються й кілька сусідів, будинки яких постраждали внаслідок обстрілів. Ця родина залишається острівцем стабільності, навколо якого гуртується громада.
Земляк Сухенків і друг сім’ї, відомий український політик Роман Безсмертний також перебуває в окупації в Мотижині. Саме завдяки Сухенкам йому вдається влаштувати хоча б мінімальні умови для проживання в будинку, де він переховується зі своєю матір’ю та ще кількома людьми. Ігор привіз Безсмертному дрова, пальне для генератора. Завдяки цьому Романові вдається забезпечити зв’язок із Києвом.